Nieruchomości Chorwacja

Kamienny dom z XVI wieku na starym mieście Korcula, w pierwszym rzędzie do morza

Cena: €975.000

Powierzchnia: 191m2

Miejscowość: Korcula/ Korcula

ID obiektu: 50-K32

Kontakt PL: (+48) 505 708 900
Kontakt HR: (+385) 993 018 478
info@bugenvilla.com

Wyjątkowa okazja na starym mieście Korcula: piękny kamienny dom z XVI wieku w pierwszym rzędzie do morza.

 

Ten kamienny dom z XVI wieku znajduje się tuż nad morzem, na skraju historycznego centrum starego miasta Korculi. Lokalizacja oferuje fantastyczny widok - na pierwszym planie jest morze i pobliskie wyspy, a następnie widok rozciąga się na Peljesac i imponujące wzgórze św. Ilija, która niczym mityczny obrońca górowała nad kanałem morskim Korčula-Pelješac.

Przed domem znajduje się promenada, na której znajdują się liczne restauracje i bary z lokalnymi, miejscowymi specjałami, a także małe lokalne sklepy z pamiątkami i tradycyjnymi produktami wyspiarskimi.

 

Dom składa się z czterech kondygnacji połączonych klatką schodową. Na pierwszym piętrze znajduje się salon (salon z jadalnią) oraz kuchnia. Na drugim piętrze są dwie sypialnie i łazienka z WC. Na trzecim piętrze znajdują się również dwie sypialnie, a na czwartym, na poddaszu, dwa pokoje, które można przekształcić w oddzielne mieszkanie lub jeszcze dwie sypialnie. Powierzchnia mieszkalna domu to 191,5 m2.

Z każdego piętra rozciąga się piękny widok na morze, a każde piętro, poza poddaszem, ma wysokie sufity. Duch przeszłości wyczuwalny jest na każdym kroku domu: w niewielkich wnękach ściennych, gdzie wyblakłe figurki i stare dekoracje wciąż stoją cierpliwie, w krętych schodach prowadzących do niezwykłego pomieszczenia na poddaszu, do którego wchodzi się przez wąskie przejście i który z pewnością kryje w sobie wiele tajemnic (ten piękny zakątek można błyskawicznie zamienić w pracownię, małą bibliotekę lub po prostu pokój relaksacyjny z fantastycznym widokiem).

Z pierwszego piętra jest wyjście na obszerny otwarty taras, który jednocześnie oferuje dozę prywatności, ale także bezpośrednie doświadczenie życia w starym mieście Korculi i typowego śródziemnomorskiego środowiska. Na tyłach domu, w kierunku serca starego miasta, znajduje się tajemniczy ogród o powierzchni 61 m2, w którym obecnie rosną drzewa oliwne, pomarańczowe i brzoskwiniowe. Dom posiada również cztery działki budowlane zlokalizowane w sąsiedztwie oraz dom o powierzchni 140 m2 położony od strony południowo-wschodniej, przy ulicy przed wejściem do domu.

 

Biorąc pod uwagę swoje położenie (zarówno w pierwszym rzędzie do morza, jak i na starym mieście), historię i wygląd, ten dom jest naprawdę wyjątkową okazją, a po remoncie może stać się domem w sercu jednego z najbardziej pięknych średniowiecznych miast Adriatycku, czy obiekt do wynajęcia o wysokiej jakości i popycie, na przykład hotel butikowy, obok którego jedną z przynależnych działek można zamienić na basen itp. Możliwe jest również połączenie tych dwóch celów i połączenie przyjemności z pracą, dom jest wystarczająco duży dla obu.