Nieruchomości Chorwacja

Stuletni, odnowiony kamienny dom na plaży

Cena: €725.000

Powierzchnia: 150m2

Miejscowość: Orebic / Peljesac

ID obiektu: 30-K3

Kontakt PL: (+48) 505 708 900
Kontakt HR: (+385) 993 018 478
info@bugenvilla.com

Ten piękny dom położony jest w historycznym centrum Orebic, malowniczego nadmorskiego miasteczka na półwyspie Peljesac, tuż obok głównej promenady turystycznej i wybrzeża, zaledwie 5 metrów od morza.

Jest to wielowiekowy kamienny dom o powierzchni mieszkalnej 150 m2, którego architektura zachowała wszystkie najlepsze cechy tradycyjnego budownictwa śródziemnomorskiego. Dom składa się z parteru, pierwszego i drugiego piętra.

Na parterze znajduje się salon, łazienka i schowek. Z salonu wyjście na dziedziniec prowadzący do kuchni. Kuchnia jest bardzo ładnie urządzona. Ta część domu była niegdyś miejscem dla łodzi i sprzętu wędkarskiego, w miejscowym gwarze „orsan”, więc w pomieszczeniu dominuje piękne stare kamienne sklepienie kolebkowe (volat), w stylu architektonicznym Dalmacji zwanym „buta”.

Z dziedzińca schody prowadzą na taras z pięknym widokiem na kanał Korcula-Peljesac, wyspę Korcula, archipelag Korcula i otwarte morze. Schody z salonu prowadzą na piętro, na którym znajdują się dwie sypialnie i łazienka. Na drugim piętrze są jeszcze dwie sypialnie i łazienka.

W podwórku od frontu znajduje się komórka lokatorska (spiżarnia), a od zewnątrz wysokie ogrodzone kamienne mury zapewniają całkowitą prywatność budynku. Miejsca parkingowe są w pobliżu.

Dom przeszedł gruntowny remont w 2007 roku, wykonano zupełnie nowe instalacje elektryczne i wodne, a na wszystkich wlotach wody w domu zamontowano filtr zapobiegający gromadzeniu się kamienia (centralna jednostka uzdatniania znajduje się na podwórku przed orsan). Ogrzewanie podłogowe jest zainstalowane na parterze oraz we wszystkich łazienkach. Pomieszczenia są klimatyzowane (system chłodzenia i ogrzewania). Dodatkowa powłoka izolacyjna chroni dom przed wilgocią zimą, a wszystkie okna w domu posiadają podwójne szyby, które stanowią dodatkową izolację. W każdym pokoju jest połączenie internetowe. Podczas remontu budynku wykonano przyłącza pod przyszłe potencjalne podłączenie do sieci kanalizacyjnej. Podczas remontu zadbano o zachowanie zabytkowego, tradycyjnego wyglądu domu, co w połączeniu z nowoczesnymi dodatkami nadaje domowi nie tylko wyjątkową funkcjonalność, ale także szczególny estetyczny moment, który zachowuje ducha czasu i świadczy o bogatej historii i specyficzne piękno tego regionu.